Vandaag geopend van 09:00 t/m 18:00

DIY - Kersttafel versieren

DIY - Kersttafel versieren

DIY - De Kersttafel decoreren, hoe pak ik dat aan? 

De kersttafel dekken en versieren vraagt veel creativiteit en oog voor detail.

Als jij thuis verantwoordelijk bent voor deze taak zal je zeker en vast geholpen zijn door onderstaande stappen die we jou graag meegeven. 

  • Stap 1: Denk goed na over je kleurenschema. Je kan bijvoorbeeld dezelfde kleuren hanteren als in jouw kerstboom. Zo passen deze alvast goed samen. 
  • Stap 2: Bekijk op voorhand wat je nodig zal hebben om de tafel te versieren.
  • Stap 3: De basis van je kersttafel is het textiel dat je gebruikt (tafellaken, tafelloper, onderleggers). Probeer hier te variëren met kleuren en texturen en kijk wat jij het mooiste vindt. 
  • Stap 4: Werk met verschillende lagen in je tafeldecoratie. Kies niet voor enkel een dinerbord, maar zet verschillende borden en/of een kom in elkaar. Zo creëer je ook een 3D wow-effect. 
  • Stap 5: Voor je effectief begint met versieren is het handig om de tafel al te dekken. Zet je glazen, borden en bestek al op de juiste plaats
    • TIP: Zet ook de schalen die op tafel moeten komen tijdens het dineren er al even bij. Zo weet je goed hoeveel plaats je moet over laten als je gaat versieren. 
  • Stap 6: Tijd voor het decoreren! Begin met een blikvanger te maken met bijvoorbeeld wat echt kerstgroen. Deze kan je dan versieren met jouw kerstdecoratie die je hebt voorzien.
    • TIP: Maakt leuke kleine kerstboeketten in kleine vazen of potjes. 
  • Stap 7: Zorg voor licht aan tafel. Hiermee kan je een gezellige sfeer creëren. Je kan kiezen voor kaarslicht en afwerken met een lichtsnoer op je tafel. 
  • Stap 8: De finishing touch! Gebruik tafelconfetti om de tafel helemaal af te werken. Verder kan je ook nog werken met aparte versiering voor ieder bord. 
    • TIP: zet menu- en naamkaartjes op de tafel om deze helemaal te personaliseren. 

Bekijk zeker onderstaand filmpje om het proces visueel te kunnen volgen. 

Bron: Christmaholic - Saskia de Laat

Kijk ook eens naar de volgende berichten:

Planten die prima tegen 'natte voeten' kunnen

Het voorjaar verloopt wereldwijd ontzettend grillig. Daarom is het slim én duurzaam om bij de keuze van je tuin- en balkonplanten rekening te houden met de omstandigheden waarin ze het best gedijen. Willen ze zon en droge grond of juist meer schaduw en natte voeten? Ons tuincentrum tipt de beste planten voor vochtige plekken!

Lees meer...
BBQ-Demo bij Tuincenter Vincent - Zondag 1 juni

Zet je zintuigen op scherp, want op zondag 1 juni wordt het heerlijk grillen bij Tuincenter Vincent! Tussen 12:00 en 15:00 uur komt een vertegenwoordiger van Weber bij ons langs voor een smakelijke barbecue-demonstratie in onze winkel.

Lees meer...
Zaaien, maar niet maaien in mei

Zo'n verregend begin van het voorjaar is niet fijn voor ons, maar wel voor je planten. Met al die nattigheid van de laatste tijd schiet alles de grond uit. En nu de IJsheiligen weer vertrokken zijn kunnen we los gaan met het ter plekke zaaien van eenjarige bloemen voor de pluktuin, groenten en kruiden in de moestuin en nog veel meer. Wat je dan weer beter kunt laten deze maand is maaien.

Lees meer...
IJsheiligen: kuip- en potplanten verzorgen

Je hebt er vast wel eens van gehoord: IJsheiligen. Wist je dat je daarna echt de bloemetjes buiten kunt zetten? Ons tuincentrum legt uit hoe dit zit en hoe je dat doet.

Lees meer...
Hulp nodig?

 

 

Laat ons weten waar je naar op zoek bent!

Neem contact op