Vandaag geopend van 09:00 t/m 18:00

Helleborus Viv Victoria

Helleborus  ‘Viv Victoria’

Voor veel tuinplanten is vrieskou vijand nummer één. Maar daar trekt de Helleborus ´Viv Victoria´ zich niets van aan. Sterker nog, hoe kouder het is, hoe intenser de bloemkleur. Dit compact groeiende plantje met frisgroen blad bloeit met waanzinnig mooie donkerpaarse bloemen. Met haar rijke kleurenpalet is ze één van de uitzonderlijke planten die de wintertuin prachtig opfleurt.

Hoe doet ze dat toch, bloeien in de vrieskou? De Helleborus ´Viv Victoria´ heeft een ingenieus systeem om zich te beschermen tegen de vorst. Zodra het kwik onder nul duikt, pompt ze het vocht uit haar bloemen tijdelijk naar haar bladeren en wortels. Dit zorgt ervoor dat haar bloemen gaan liggen en zo goed beschut blijven. Stijgt de temperatuur opnieuw boven het nulpunt, dan pompt ze het vocht weer terug en staat de Helleborus er weer statig bij.

De lange bloeitijd van de ´Viv Victoria´ is uniek. Ze bloeit van september tot aan april. Dat is nog eens lang genieten van deze beauty! Deze kleine diva heeft wel enkele eisen. Zo staat ze graag op een beschutte plek uit de wind. Bovendien houdt ze niet van natte voeten in de winter. Een vruchtbare en goed doorlatende grond is perfect.

Staat ze eenmaal op de juiste plek? Dan blijft ze daar het liefst staan. Wil je haar toch verzetten? Dan is eind augustus, begin september de beste tijd.

Kijk ook eens naar de volgende berichten:

Planten die prima tegen 'natte voeten' kunnen

Het voorjaar verloopt wereldwijd ontzettend grillig. Daarom is het slim én duurzaam om bij de keuze van je tuin- en balkonplanten rekening te houden met de omstandigheden waarin ze het best gedijen. Willen ze zon en droge grond of juist meer schaduw en natte voeten? Ons tuincentrum tipt de beste planten voor vochtige plekken!

Lees meer...
Zaaien, maar niet maaien in mei

Zo'n verregend begin van het voorjaar is niet fijn voor ons, maar wel voor je planten. Met al die nattigheid van de laatste tijd schiet alles de grond uit. En nu de IJsheiligen weer vertrokken zijn kunnen we los gaan met het ter plekke zaaien van eenjarige bloemen voor de pluktuin, groenten en kruiden in de moestuin en nog veel meer. Wat je dan weer beter kunt laten deze maand is maaien.

Lees meer...
IJsheiligen: kuip- en potplanten verzorgen

Je hebt er vast wel eens van gehoord: IJsheiligen. Wist je dat je daarna echt de bloemetjes buiten kunt zetten? Ons tuincentrum legt uit hoe dit zit en hoe je dat doet.

Lees meer...
Insecten vervelend? We hebben ze nodig en dit is waarom...

Eerlijk is eerlijk: een zoemende vlieg in huis of een mug die je ’s nachts wakker houdt, daar zit niemand op te wachten. Toch is het goed om te weten dat insecten veel meer zijn dan alleen maar kleine stoorzenders. Sterker nog: zonder insecten zou onze wereld er een stuk minder rooskleurig uitzien.

Lees meer...
Hulp nodig?

 

 

Laat ons weten waar je naar op zoek bent!

Neem contact op