Vandaag geopend van 09:00 t/m 18:00

Een bij- en vlindervriendelijke tuin

Een bij- en vlindervriendelijke tuin

Bijen zijn zeer nuttige insecten; ze zorgen voor de bestuiving van tal van gewassen. Helaas gaat het de laatste jaren helemaal niet goed met de bezige beestjes. Hetzelfde geldt voor de vlinders. We kunnen onze tuin heel makkelijk bij- en vlindervriendelijk maken.

Een leuk filmpje kan je hier vinden. Nuttige tips lees je hieronder:

Tips voor een bijenparadijs
1. Honingbijen leven voornamelijk van stuifmeel en nectar. Zorg in de tuin voor bloeiende inheemse planten vanaf het prille voorjaar tot laat in de herfst.

Nectar- en stuifmeelrijke planten:

  • Vaste planten en kruiden: aster, bijenkorfje, campanula, ereprijs, goudsbloem, guldenroede, hemelsleutel (Sedum), kattenkruid (Nepeta), kogeldistel (Echinops), lavendel, marjolein, ooievaarsbek (Geranium), tijm, zonnehoed (Rudbeckia)
  • Eenjarigen: cosmos, Nigella, korenbloem, slangenkruid, vingerhoedskruid, zonnebloem
  • Klimplanten: kamperfoelie, klimhortensia en klimop
  • Struiken: alle bessenstruiken, heide, hondsroos, lijsterbes
  • Bomen: esdoorn, fruitbomen, linde, Robinia, tamme kastanje, wilg

2. Vermijd het gebruik van chemicaliën en pesticiden
3. Houd de tuin zo natuurlijk mogelijk, snoei afgestorven planten pas in het voorjaar, want de holle stengels bieden de bijen in de winter een warme  slaapplek. Hetzelfde geldt voor afgevallen takken en bladeren
4. Hang een bijenhuisje of insectenkastje op.

Tips voor een vlinderparadijs
1Er zijn veel echte vlinderplanten, zoals de vlinderstruik (Buddleja). Plant ze in de volle zon, want vlinders hebben de zon nodig om energie op te doen.

Vlinderplanten: guldenroede, lavendel, koninginnekruid (Eupatorium), rode valeriaan, sierui (Allium), ijzerhard (Verbena). Niet geliefd, maar wel noodzakelijk als voer voor de rupsen van heel veel vlindersoorten: brandnetels.

2. Er zijn ook vlinders die voedingstoffen halen uit rottend fruit, dus laat wat oude afgevallen appels of peren liggen.
3. Hoogteverschillen tussen planten zorgen ervoor dat vlinders makkelijk hun weg kunnen vinden en creëren vaak ook beschutte plekjes, waar vlinders graag gebruik van maken.

Kijk ook eens naar de volgende berichten:

15 tuin- en balkontips voor september

Er zijn genoeg klussen te doen om nog lang te kunnen genieten van een fleurige tuin of kleurrijk balkon zo aan het einde van de zomer.

Lees meer...
De kringlooptuin: waarom afval onmisbaar is

Afval? Dat klinkt misschien niet als iets waar je tuin heel blij van wordt. Toch is de kans groot dat je dagelijks spullen weggooit waar je planten stiekem om staan te springen.

Lees meer...
Sfeermakers voor de nazomer

Ontdek onze tips voor exotische tuin- en potplanten plus sfeervolle accessoires die je helpen het vakantiegevoel vast te houden.

Lees meer...
Tijd om bloemen te plukken!

Ook zo gek op bloemen? Zelfs op het balkon creëer je makkelijk een kleurrijke bloemenzee in een paar grote bakken waarmeee je jouw eigen gratis boeketten mee samenstelt. 

Lees meer...
Hulp nodig?

 

 

Laat ons weten waar je naar op zoek bent!

Neem contact op